Hotel Nice Excelsior

4 av 4 stjärnor
19 Avenue Durante, 06000 Nice
20 juni - 27 juni
(1 rum • 2 gäster)
8,3
Utmärkt
2577 recensioner

Utvalt erbjudande

Fotosektion

Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Visa alla bilder

Översikt

Hotell med säsongsöppen utomhuspool, nära Place Masséna Rökfria Hôtel Excelsior by HappyCulture är ett hotell med en bar/lounge, en bar vid poolen och ett business-center (öppet dygnet runt). Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds kaffe i allmänt utrymme, rumsservice dygnet runt samt en säsongsöppen utomhuspool. Hôtel Excelsior by HappyCulture erbjuder 42 rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Rummen är möblerade individuellt. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Platt-tv finns på rummen. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta hotell i Nice erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Skrivbord och telefon finns. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Detta hotell har bland annat en säsongsöppen utomhuspool. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Omdöme

8,3
Utmärkt
Baserat på 2 577 gästbetyg

Tillgängliga erbjudanden

Letar efter de bästa erbjudandena...
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer

Faciliteter

  • Affärscentrum
  • Djurvänligt
  • Flygbuss
  • Handdukar
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Hårfön
  • Internet
  • Luftkonditionering
  • Parkering
  • Pool
  • Reception dygnet runt
  • Restaurang
  • Rum för icke-rökare
  • Sängkläder
Visa alla 17 faciliteter

Plats

19 Avenue Durante, 06000 Nice

Recensioner

8,3
Utmärkt
Baserat på 2 577 gästbetyg
7,0
Bra
17 juni 2025
Gångavstånd till stranden och till de fina delarna av Nice, fin terass och trevlig personal
Området precis runt hotellet finns inte mycket i, dock bara 10-15 minuters promenad till ”centrum.
7,0
Bra
29 apr. 2025
Bra läge, lagom rum för tre. Vänlig personal. Bra med möjlighet att få kaffe och vatten när som. Mysig uteplats.
Vid ena frukosten saknades en hel del t ex croissanter, bröd och tesil (så man kunde inte få te).
8,0
Utomordentligt
28 feb. 2025
Personalen var väldigt trevlig och omtänksam. Sängen var bekväm och dynorna tillräckligt låga. Morgonmålet var mångsidigt. Läget var bra för dom som vill åka med tåg.
8,0
Utomordentligt
30 jan. 2025
Mycket trevligt hotell med stort rum på våning 4. Breda sängar och välstädat. Frukosten var mycket bra med internationellt bacon, äggröra, pankakor inklusive franska fantastiska ostar och färskt bröd. Mysig lounge med gratis varma drycker och godsaker vid altanen. Kort promenad till tågstation, centrum och restauranger. Mycket prisvärt. Fint dekorerat med tema i hela hotellet. Mycket trevlig personal.
Vi besökte i januari och rummet var för kallt för oss på rummet med omkring 18 grader. Värmeststemet var miljöanpassat för sommaren och kunde inte justeras. Kortare brant kort trappa i entrén som var svår för bagage.
Tillbaka
1 av 3
Nästa