Hotell med dygnet runt-öppen reception, nära Promenade des Anglais Detta hotell är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds conciergetjänster, dygnet runt-öppen reception och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här har gäster även tillgång till en tv i allmänt utrymme, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och flerspråkig personal. Saint Gothard Nice erbjuder 60 rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Sängarna har bäddmadrasser. Det finns digital-TV. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Uppbäddningsservice erbjuds varje kväll, städning sker dagligen och strykjärn/strykbräda finns på begäran.
Omdöme
7,6
Bra
Baserat på 3 971 gästbetyg
Tillgängliga erbjudanden
Letar efter de bästa erbjudandena...
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Bra läge, rent, fräscht. Bra frukost. Allt var mer än förväntat. Skönt med AC på rummet
Hiss till marknivå. Var 2 korta trappor att ta sig upp till hissen. Tungt med resväska.
5,0
Till belåtenhet
9 sep. 2025
Väldigt rent och fräscht, svalt i lobby och trevlig och hjälpsam personal. Läget var bra, och bra ljudisolerade fönster.
Frukosten hade ett väldigt litet utbud. matsalen kändes mörk och trist. Wifi var väldigt långsamt. ACn på rummet fungerade dåligt. Lite lyhört mellan rummen
4,0
Mediokert
1 sep. 2025
Läget.
Personalen visar inget intresse för gästerna. Man får varken information eller några tips. Bemötandet är dåligt, och hotellet lever absolut inte upp till en trestjärnig standard.
8,0
Utomordentligt
12 aug. 2025
Superbra läge, mindre än 5 min promenad till tågstationen Nice-Ville och kanske 10 min promenad till stranden. Finns en större LIDL butik kanske 5 min bort. Rummen var fräscha och fina. Fanns hårtork på rummet. Vårt rum var till och med klart innan tiden för incheckning - vilket uppskattades mycket. Finns bagagerum att lägga väskorna på när man checkat ut. Överlag väldigt bra och trevlig personal!
Hade gärna uppskattat möjlighet till att låna badhanddukar på hotellet då man slapp ta med egna. Finns inget duschrum eller liknande tillgängligt att låna när man checkat ut ifall man varit på stranden och badat. Ganska tunna väggar - men vi hörde knappt våra grannar och var väldigt lugnt på hotellet.