Pharos Hvar Bayhill Hotel

4 av 4 stjärnor
Ulica Dinka Kovacevica 10, Hvar
20 sep. - 27 sep.
(1 rum • 2 gäster)
8,3
Utmärkt
2348 recensioner

Utvalt erbjudande

Fotosektion

Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Tillhandahålls av Expedia Group
Visa alla bilder

Översikt

Hotell med gratis frukost, nära Hvars hamn Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, en restaurang och 2 barer/lounger. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och gratis mottagning. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en bar vid poolen, en snackbar/deli och parkering. Pharos Hvar Bayhill Hotel erbjuder 202 rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. LCD-tv finns på rummen. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen. Detta hotell har bland annat en utomhuspool. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Omdöme

8,3
Utmärkt
Baserat på 2 348 gästbetyg

Tillgängliga erbjudanden

Letar efter de bästa erbjudandena...
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer

Faciliteter

  • Djurvänligt
  • Fitness
  • Flygbuss
  • Handdukar
  • Hiss
  • Hårfön
  • Internet
  • Luftkonditionering
  • Parkering
  • Pool
  • Reception dygnet runt
  • Restaurang
  • Rum för icke-rökare
  • Sängkläder
  • Terrass/uteplats
Visa alla 16 faciliteter

Plats

Ulica Dinka Kovacevica 10, Hvar

Recensioner

8,3
Utmärkt
Baserat på 2 348 gästbetyg
4,0
Mediokert
5 juli 2025
Ok frukost. Bra läge.
Personal gav dubbla budskap, en var mycket trevlig den andra upplevde vi som lite tjurig. Dyrt hotell. Ok poolområde. Helt ok rum men trista balkonger med enklare plaststolar. Provar ett annat hotell nästa gång.
10,0
Fantastiskt
4 okt. 2024
Det här stället var jätte bra. Personalen var så hjälpsamma och jag kunde checka in tidigare än 15:00 när jag kom fram. Rena, fräscha rum. Fick Balkong med havsutsikt och det hade jag inte ens bokat! Så najs. Boka med frukost som ingår för det var värt det! Det fanns så mycket att välja på och jag blev propp mätt varje dag! Finns något för alla. Super läge nära till både bad och stad. (Det ligger lite uppe på en kulle så går du får du tänka på att du kommer släpa lite med ditt bagage upp för trappor). Men det var inga problem för mig.
Allt var bra! Bara bra att veta är att de tar 50€ per natt som de håller undan tills du checkar ut igen, det är deras policy för om du skulle ta något från minibaren etc. Detta är inget konstigt jag fick tillbaka mina pengar efter vistelsen.
10,0
Fantastiskt
29 juli 2024
Utmärkt hotel med bra placering. Nära till stranden och även stan. Rena rum och trevlig personal!
10,0
Fantastiskt
19 juli 2024
Helt Ok hotell i Hvar. Jag är nöjd med min vistelse! Personalen i receptionen var supertrevliga och den ena killen var grym på engelska!
Allt var bra.
Tillbaka
1 av 3
Nästa