Tuscany Villas Rotorua

4 stjärnor
8,6
Utomordentligt
baserat på 749 omdömen
749 recensioner
mån 12/10
-
tis 13/10
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

In Rotorua (Glenholme) A stay at Tuscany Villas Rotorua places you in the heart of Rotorua, steps from Racing Rotorua and 13 minutes by foot from Rotorua Central Mall. This hotel is 0.8 mi (1.4 km) from Rotorua Golf Club and 1 mi (1.6 km) from Government Gardens. Be sure to enjoy recreational amenities including an outdoor pool and a fitness center. Featured amenities include dry cleaning/laundry services, luggage storage, and laundry facilities. Event facilities at this hotel consist of conference space and a meeting room. Free self parking is available onsite. Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Racing Rotorua - 0.3 km / 0.2 mi Rotorua Central Mall - 1.1 km / 0.7 mi Rotorua Golf Club - 1.4 km / 0.9 mi Government Gardens - 1.4 km / 0.9 mi Rotorua Arts Village - 1.5 km / 0.9 mi Whakarewarewa: The Living Maori Village - 1.5 km / 0.9 mi Tamaki Maori Village - 1.5 km / 0.9 mi Lake Rotorua - 1.6 km / 1 mi Sir Howard Morrison Performing Arts Centre - 1.6 km / 1 mi Rotorua i-SITE Visitor Centre - 1.6 km / 1 mi Waimangu Cauldron - 1.6 km / 1 mi Polynesian Spa - 1.7 km / 1 mi Rotorua Night Market - 1.7 km / 1 mi Lakes Performing Arts Centre - 1.8 km / 1.1 mi Te Puia New Zealand Maori Arts and Crafts Institute - 1.8 km / 1.1 mi The preferred airport for Tuscany Villas Rotorua is Rotorua (ROT-Rotorua Regional) - 8.3 km / 5.1 mi Take advantage of the hotel's room service. Property class, provided by our rating system, is based on property type, amenities, and services. Make yourself at home in one of the 28 guestrooms, featuring kitchenettes with refrigerators and microwaves. 40-inch LCD televisions with satellite programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include phones, as well as desks and ceiling fans.
8,6
Utomordentligt
749 recensioner

De senaste erbjudandena för Tuscany Villas Rotorua

mån 12/10
-
tis 13/10
Erbjudanden från
996 kr
•Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Standardrum, Deluxe-rum och 9 andra erbjudanden från Tuscany Villas Rotorua.
Standardrum, okänd sängtyp
996 kr
per natt med moms
Standardrum, okänd sängtyp
1 088 kr
per natt med moms
Standardrum, okänd sängtyp
1 427 kr
per natt med moms
Standardrum, okänd sängtyp
1 427 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Tuscany Villas Rotorua

  • Rumservice
  • Mötesrum
  • Internet
  • Wifi
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Reception dygnet runt
  • Bubbelpool
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Förvaring

Recensioner av Tuscany Villas Rotorua

8,6
Utomordentligt
749 verifierade omdömen
Fantastiskt
471
Utomordentligt
103
Bra
84
Okej
35
Till belåtenhet
33
Mediokert
11
Dåligt
12
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Läge

280 Fenton Street, Rotorua 3010

I närheten

  • Rotorua Health and Spa0.6 km
  • Polynesian Spa1.3 km
  • Rotorua Arts Village1.4 km
  • Tamaki Maori Village1.4 km
  • Pohutu Geyser1.5 km
  • Rotorua Museum1.6 km
  • Whakarewarewa1.6 km
  • Government Gardens1.6 km
  • Te Puia New Zealand Maori Arts and Crafts Institute1.6 km
  • Sulphur Point1.7 km
  • Smallbone Park2.1 km
  • Rotorua Hospital2.3 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Tuscany Villas Rotorua

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på Tuscany Villas Rotorua?

Den billigaste dagen att boka ett rum på Tuscany Villas Rotorua är söndag, med ett genomsnittspris på 996 kr per natt. Den dyraste dagen är tisdag, med priser runt 1 832 kr per natt.

Vanliga frågor om att boka rum på Tuscany Villas Rotorua

  • Var ligger Tuscany Villas Rotorua?

    Tuscany Villas Rotorua ligger på 280 Fenton Street, 1,4 km från centrala Rotorua. Rotorua Health and Spa är det landmärke som ligger närmast Tuscany Villas Rotorua.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Tuscany Villas Rotorua?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 11:00 på Tuscany Villas Rotorua.

  • Hur långt är det från Tuscany Villas Rotorua till flygplatsen?

    Tuscany Villas Rotorua ligger 7,1 km från Rotorua. Tuscany Villas Rotorua ligger 53,3 km från Tauranga.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Tuscany Villas Rotorua?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Tuscany Villas Rotorua i Rotorua och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Tuscany Villas Rotorua och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Tuscany Villas Rotorua.

Närliggande hotell och boenden

4-stjärnigt hotell
Arawa Park Hotel Rotorua7.1 Bra (2 946 omdömen)0,1 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice924 kr+
Semesterboende
8% billigare
Grey Street Haven
10 Utmärkt (2 omdömen)0,26 kmKök, Tvättmaskin, sängkläder854 kr+
3-stjärnigt hotell
Sport of Kings Motel9 Utmärkt (1 870 omdömen)0,27 kmUtomhuspool, Rumservice, Gratis WiFi1 094 kr+
Semesterboende
Rotorua Central Accommodation
10 Utmärkt (3 omdömen)0,3 kmBubbelpool, Kök, kokvrå1 687 kr+
3-stjärnigt hotell
34% billigarePark Central Rotorua7.1 Bra (1 570 omdömen)0,4 kmUtomhuspool, Restaurang, Bar/lounge613 kr+
3-stjärnigt hotell
29% billigareBK's Rotorua Motor Lodge8.3 Utmärkt (1 904 omdömen)0,81 kmRumservice, Gratis WiFi, Kaffemaskin653 kr+
Semesterboende
8% billigare
Grey Street Haven
10 Utmärkt (2 omdömen)0,26 kmKök, Tvättmaskin, sängkläder854 kr+
4-stjärnigt hotell
Arawa Park Hotel Rotorua7.1 Bra (2 946 omdömen)0,1 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice924 kr+
Semesterboende
8% billigare
Grey Street Haven
10 Utmärkt (2 omdömen)0,26 kmKök, Tvättmaskin, sängkläder854 kr+
Semesterboende
Rotorua Central Accommodation
10 Utmärkt (3 omdömen)0,3 kmBubbelpool, Kök, kokvrå1 687 kr+
Unit 10 Summer Fenton Lodge
10 Utmärkt (1 omdöme)0,31 km1 145 kr+
Semesterboende
Hot Spring Retreat
10 Utmärkt (2 omdömen)0,44 kmWifi, Balkong, eldstad4 858 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

2,0
1,4 km
Rotorua
7,1 km