Amistad Hotel
Översikt
Amistad Hotel var tidigare känt som "Gay-Friendly Hotel" och ligger centralt i centrala Amsterdam. Det erbjuder mysigt boende och ligger nära flera populära turistattraktioner i området.
Amistad Hotel är ett populärt ställe att bo på och ligger bara några steg från Leidseplein och blomstermarknaden. Gästerna har enkel tillgång till flera allmänna transportpunkter, som tar dig till de många turistattraktioner som Amsterdam har att erbjuda. Spårvagnshållplatsen Prinsengracht ligger närmast hotellet och har spårvagnar till Amsterdams centralstation och flera andra distrikt. Amsterdams centrum ligger också i närheten. Flera gay- och raka klubbar ligger också i närheten av fastigheten.
Amistad Hotel genomgick omfattande renoveringsarbete för en upphöjd look. Rummen kan nås via trappor. Varje rum har fått en fräsch färg och dekorerats i modern inredning. Alla rum har gratis internet, platt-TV och te- och kaffefaciliteter.
Amistad Hotel är känt för att servera en typisk holländsk frukost, som inkluderar pannkakor och omeletter i frukostrummet. Kontinental och amerikansk mat serveras också här. De som är intresserade av att utforska fler rätter kan besöka stadens centrum.
Det finns flera faciliteter för gästerna på Amistad Hotel. En Tvättservice, förbetalda mobiltelefonanslutningar och en faxtjänst är i drift i lokalerna. Gästerna kan använda gratis Wi-Fi var som helst på hotellet. Extra filtar och kuddar för rummen finns på begäran.
Amistad Hotel är ett utmärkt ställe att bo på för dig som letar efter bekvämt boende i staden Amsterdam. Det är verkligen en plats som välkomnar alla typer av resenärer som besöker staden.
De senaste erbjudandena för Amistad Hotel
Bekvämligheter på Amistad Hotel
- Endast vuxna
- Gratis WiFi
- Wifi tillgängligt i alla områden
- Flat-screen TV
- TV
- Kabel- eller satellit-TV
- Gratis toalettartiklar
- Internet
- Tvätt-/kemtvättsservice
- Hårfön
Grundläggande bekvämligheter
- Gratis WiFi
- Wifi tillgängligt i alla områden
- Internet
- Kroppstvål
- Sängkläder
- Handdukar
- Fläkt
- Brandsläckare
- Gratis toalettartiklar
- Schampo
- Brandvarnare
- Värme
- Papperskorgar
Tillgänglighet och lämplighet
- Rökning förbjuden
- Hela enheten ligger på bottenvåningen
- Endast vuxna
- Fjäderfri kudde
- Övre våningar nås via trappor
- Privat ingång
Badrum
- Hårfön
- Toalett
- Toalettpapper
- Dusch
- Privat badrum
- Walk-in-dusch
Allmänt
- Utsikt över lugn gata
- Skåp
- Telefon
- Utsikt över trädgård
- Stadsutsikt
- Förvaring
Media och underhållning
- Kabel- eller satellit-TV
- Flat-screen TV
- TV
Sovrum
- Klädhängare
- Uttag nära sängen
- Garderob eller klädkammare
Tjänster och bekvämligheter
- Kassaskåp
- Privat incheckning/utcheckning
- Nyckelåtkomst
Tvättstuga
- Tvätt-/kemtvättsservice
- Strykjärn och strykbräda
Arbetsyta
- Kassaskåp för laptop
- Skrivbord
Utomhus
- Terrass/uteplats
Restauranger
- Kylskåp
Recensioner av Amistad Hotel
Leverantörsomdömen


Plats
I närheten
- Leidseplein231 m
- Theater Bellevue368 m
- Riksmuseum0.6 km
- Rembrandtplein0.8 km
- Van Gogh Museum0.8 km
- Stedelijk Museum0.9 km
- Kungliga slottet0.9 km
- De Dam1 km
- Anne Frank House1.1 km
- Koninklijk Concertgebouw1.1 km
- Rembrandt House Museum1.1 km
- Eremitaget Amsterdam1.2 km
Policyer
Incheckning/Utcheckning | Incheckning när som helst efter 13:00, utcheckning när som helst före 12:00 |
---|---|
Avbokning/förskottsbetalning | Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör. |
Viktig information om Amistad Hotel
Lågsäsong | december |
---|---|
Högsäsong | december |
Genomsnittspris (vardagsnatt) | 1 669 kr |
När är det bäst att boka ett rum på Amistad Hotel?
Vanliga frågor när du bokar på Amistad Hotel
Närliggande hotell och boenden
Närmast
Visa fler närliggande boendeMest rekommenderat
Visa de mest rekommenderade boendena i AmsterdamBra att veta
Valuta för pengarna | 8,3 |
---|---|
Distans till centrum | 1,1 km |
Närmsta flygplats | Amsterdam Schiphol |
Distans till flygplats | 10,3 km |