Bra
7,0
Plus:
Bra frukost! Bra utgångspunkt för destilleribesäk, tex Ardbeg, Lagavullin och Laphroig
Minus:
Ett av våra rum var väldigt litet. Det var ingen info om detta vid bokningen. Med vetskap om detta hade vi nog valt något annat.
Fantastiskt
10,0
Plus:
Frukosten och service var utmärkt
Fantastiskt
10,0
Plus:
Perfekt läge mitt i staden intill en havsvik och ett par minuters promenad till restauranger i centrum. Ett välkomnande och vackert B&B med väldigt fina rum. Full skottsk frukost med riktig juice, fruktsallad, yoghurt, bröd och allt varmt man kan önska. Fantastiskt tillagad äggröra. Finns även ett vackert möblerat rum för relaxation med utsikt över havet.
Minus:
Dubbelsängen var för smal.
Fantastiskt
8,8
Plus:
Vacker byggnad, bra läge vid havet, fina rum. Trevligt med en lounge att sitta i. Ok frukost. Tråkigt att det inte fanns en restaurang på hotellet. Trevlig personal vid incheckningen.
Minus:
Baren brevid var extremt överbefolkad. Massor med ungdomar som var stupfulla och högljudda. Många stod på gatan utanför och det var dessvärre lyhört på hotellet.