Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

4 stjärnor
9,5
Fantastiskt
baserat på 1033 omdömen
1 033 recensioner
fre 25/9
-
lör 26/9
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Bäst att boka
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Det här bekväma hotellet i La Reunion erbjuder gratis Wi-Fi såväl som bagageförvaring och utomhuspool. Det ligger idealt till för gäster som önskar att utforska områdets populära attraktioner.

Gäster på Le Nautique Waterfront Hotel La Digue har tillgång till flera utomhusaktiviteter som fiske, kanotpaddling och dykning. Här finns även värdeskåp och en tur- och utflyktsdisk.

Varje rum är välutrustat för resenärers bekvämlighet och har kylskåp och minibar.

Le Nautique Waterfront Hotel La Digue har en egen restaurang som är perfekt för gäster som föredrar att stanna på stället och äta middag. På kvällarna kan boende njuta av något att dricka på ställets bar.

Praslin Island Airport är mindre än 30 minuters körning från detta hotellet. Vallée de Mai naturreservat och Felicite ligger även en kort bilfärd iväg.

9,5
Fantastiskt
1033 recensioner

De senaste erbjudandena för Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

fre 25/9
-
lör 26/9
Erbjudanden från
3 523 kr
Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Standardrum, Deluxe-rum och 9 andra erbjudanden från Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel.
Standardrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Transferservice (gratis)
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Recensioner av Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

9,5
Fantastiskt
1033 verifierade omdömen
Fantastiskt
953
Utomordentligt
52
Bra
16
Okej
2
Till belåtenhet
4
Mediokert
3
Dåligt
3
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Läge

La Passe, La Digue Island

I närheten

  • Anse Severe Beach1.2 km
  • L’Union Estate Farm1.4 km
  • Anse Patate Beach1.6 km
  • Anse Source d'Argent2 km
  • Petite Anse Beach3.1 km
  • Grand Anse Beach3.1 km
  • Anse Cocos Beach3.1 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 10:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Viktig information om Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

Lågsäsong

Högsäsong

Genomsnittspris (vardagsnatt)

Genomsnittspris (helgnatt)

mars
november
4 870 kr
4 187 kr
Den billigaste månaden med en genomsnittlig prisminskning på 18%.
Den dyraste månaden med en genomsnittlig prishöjning på 15%.
Genomsnittspris för sön - tors under 2 veckor som gått.
Genomsnittspris för fre & lör under 2 veckor som gått.

Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

Vilken månad är det billigast att bo på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel?

Den billigaste månaden att bo på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel är mars, med ett genomsnittspris på 3 832 kr per natt. Den dyraste månaden är augusti, med priser runt 4 647 kr per natt.

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel?

Den billigaste dagen att boka ett rum på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel är lördag, med ett genomsnittspris på 3 810 kr per natt. Den dyraste dagen är söndag, med priser runt 5 388 kr per natt.

KAYAKs bästa tips för din vistelse på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

  • Om du är ute efter ett billigt rum på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel bör du överväga att övernatta där under lågsäsongen. De billigaste erbjudandena hittas oftast under mars och april.
  • Priserna kan också variera beroende på vilken veckodag du övernattar. För att få ett så bra rumspris som möjligt på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel bör du överväga att bo på hotellet en lördag eller måndag. Den dyraste dagen är oftast söndag.
  • Det billigaste hotellrummet på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel som bokades på KAYAK under de senaste 2 veckorna kostade 4 353 kr, medan det dyraste låg på 5 388 kr.

Vanliga frågor om att boka rum på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel

  • Var ligger Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel?

    Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel ligger på La Passe, 1,4 km från centrala La Digue Island. Anse Severe Beach är det landmärke som ligger närmast Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel?

    Incheckningstid är 14:00 och utcheckningstid är 10:00 på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel.

  • Erbjuder Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel gratis wifi?

    Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel till flygplatsen?

    Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel ligger 15,5 km från Grand'Anse Praslin Praslin Island. Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel ligger 49,3 km från Victoria Seychelles Intl.

  • Har Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel pool?

    Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel har pool.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel i La Digue Island och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Le Nautique - Luxury Waterfront Hotel.

Närliggande hotell och boenden

4-stjärnigt hotell
32% billigareLe Repaire - Boutique Hotel & Restaurant9.1 Utmärkt (1 128 omdömen)0,24 kmSnorkling, Utomhuspool, strandtomt2 427 kr+
3-stjärnigt hotell
71% billigare
Villa Authentique
8.2 Utmärkt (566 omdömen)0,38 kmSnorkling, Restaurang, Bar/lounge1 042 kr+
3-stjärnigt hotell
72% billigare
La Digue Island Lodge
7.6 Bra (2 393 omdömen)0,5 kmPrivat strand, snorkling, Utomhuspool1 003 kr+
3-stjärnigt hotell
78% billigare
La Source Self Catering
9.4 Utmärkt (164 omdömen)0,61 kmSnorkling, Gratis WiFi, Wifi tillgängligt i alla områden796 kr+
2-stjärnigt hotell
80% billigare
Petra's Guest House
8.6 Utmärkt (102 omdömen)0,64 km728 kr+
3-stjärnigt hotell
78% billigare
La Source Self Catering
9.4 Utmärkt (164 omdömen)0,61 kmSnorkling, Gratis WiFi, Wifi tillgängligt i alla områden796 kr+
2-stjärnigt hotell
75% billigare
Kot Babi Guest House
8.3 Utmärkt (1 019 omdömen)0,73 kmSnorkling, Rumservice, Gratis WiFi875 kr+
3-stjärnigt hotell
75% billigare
Chez Michelin Pension Residence
8.7 Utmärkt (556 omdömen)0,68 kmSnorkling, Gratis WiFi, Gratis parkering895 kr+
3-stjärnigt hotell
78% billigare
La Source Self Catering
9.4 Utmärkt (164 omdömen)0,61 kmSnorkling, Gratis WiFi, Wifi tillgängligt i alla områden796 kr+
4-stjärnigt hotell
32% billigareLe Repaire - Boutique Hotel & Restaurant9.1 Utmärkt (1 128 omdömen)0,24 kmSnorkling, Utomhuspool, strandtomt2 427 kr+
3-stjärnigt hotell
64% billigare
Bernique Guest House
8.8 Utmärkt (194 omdömen)0,94 kmSnorkling, Restaurang, Rumservice1 297 kr+
3-stjärnigt hotell
75% billigare
Chez Michelin Pension Residence
8.7 Utmärkt (556 omdömen)0,68 kmSnorkling, Gratis WiFi, Gratis parkering895 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

9,0
1,4 km
Grand'Anse Praslin Praslin Island
15,5 km