Mito Riverside Hotel

3 stjärnor
tis 7/7
-
ons 8/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
511 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
511 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
531 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
535 kr
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Mito Riverside Hotel ligger i Mito, 13 minuters promenad från Mito station, och erbjuder 3-stjärnigt boende med en restaurang. Boendet ligger cirka 2,7 km från Togyokusen, 2,8 km från Kamizaki-ji Temple och 3,3 km från Ibaraki Prefectural Archives and Museum. Gratis WiFi finns tillgängligt och privat parkering kan ordnas mot en extra kostnad. Mito Riverside Hotel erbjuder luftkonditionerade rum med skrivbord, vattenkokare, kylskåp, värdeskåp, platt-tv och eget badrum med dusch. I det egna badrummet finns badkar, gratis toalettartiklar och hårtork. På boendet ingår sängkläder och handdukar i samtliga rum. En frukostbuffé serveras på Mito Riverside Hotel. Kairaku-en ligger 3,5 km från Mito Riverside Hotel, medan Mito Botanical Park ligger 7,2 km bort. Flygplatsen (Ibarakis flygplats) ligger 22 km från boendet.
6,9
Okej
857 recensioner

De senaste erbjudandena för Mito Riverside Hotel

tis 7/7
-
ons 8/7
Dubbelrum, okänd sängtyp
511 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
531 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
845 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
535 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
835 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
575 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.

Bekvämligheter på Mito Riverside Hotel

  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering
  • Tvättstuga
  • Hårfön
  • Kylskåp

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Luftkonditionering
  • Gratis toalettartiklar
  • Värme

Badrum

  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Offentligt bad
  • Dusch
  • Privat badrum

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurang
  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Försäljningsautomat (drycker)

Allmänt

  • Telefon
  • Tofflor
  • Förvaring

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Hiss

Tjänster och bekvämligheter

  • Kassaskåp
  • Snabbköp på plats

Media och underhållning

  • Flat-screen TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga

Sovrum

  • Väckarklocka

Arbetsyta

  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda

Recensioner av Mito Riverside Hotel

6,9
Okej
857 verifierade omdömen
Fantastiskt
120
Utomordentligt
194
Bra
174
Okej
131
Till belåtenhet
134
Mediokert
53
Dåligt
51
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Läge

2-3-4 Chuo, Mito 310-0805

I närheten

  • Toshogu Shrine0.5 km
  • Mito Railway Station0.6 km
  • Mito Castle Remains1.1 km
  • Natto Pavilion1.1 km
  • Kairakuen Railway Station1.3 km
  • Art Tower Mito1.3 km
  • Senba Boadwalk1.4 km
  • Mito Art Museum1.4 km
  • Tokiwa Shrine1.5 km
  • Kairaku-en1.7 km
  • Ibaraki Prefectural Museum of History2.1 km
  • The Tokugawa Museum2.2 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 10:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

När är det bäst att boka ett rum på Mito Riverside Hotel?

Pris per natt. Priserna är inte fasta och kan variera med tiden.
Genomsnittspris per natt per månad
Genomsnittspris per natt

Vanliga frågor om att boka rum på Mito Riverside Hotel

  • Var ligger Mito Riverside Hotel?

    Mito Riverside Hotel ligger på 2-3-4 Chuo, 2,7 km från centrala Mito. Toshogu Shrine är det landmärke som ligger närmast Mito Riverside Hotel.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Mito Riverside Hotel?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 10:00 på Mito Riverside Hotel.

  • Erbjuder Mito Riverside Hotel gratis wifi?

    Mito Riverside Hotel erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Mito Riverside Hotel till flygplatsen?

    Mito Riverside Hotel ligger 21,4 km från Omitama Ibaraki. Mito Riverside Hotel ligger 67,5 km från Tokyo Naritas internationella.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Mito Riverside Hotel?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Mito Riverside Hotel i Mito och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Mito Riverside Hotel och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Mito Riverside Hotel.

Närliggande hotell och boenden

2-stjärnigt hotell
15% billigare
Mito Daiichi Hotel Bekkan
0,14 km403 kr+
3-stjärnigt hotell
33% billigareMito Hotel Season7.8 Bra (342 omdömen)0,14 kmRestaurang, Rumservice, Gratis WiFi321 kr+
3-stjärnigt hotell
16% billigareSmile Hotel Mito7.1 Bra (537 omdömen)0,34 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV402 kr+
3-stjärnigt hotell
Daiwa Roynet Hotel Mito8.7 Utmärkt (1 238 omdömen)0,45 kmRestaurang, Gratis WiFi, Flat-screen TV680 kr+
3-stjärnigt hotell
35% billigareCourt Hotel Mito7.7 Bra (3 481 omdömen)0,76 kmWifi, Flat-screen TV, TV308 kr+
3-stjärnigt hotell
35% billigare
Mimatsu Hotel
7.3 Bra (381 omdömen)0,67 kmWifi312 kr+
3-stjärnigt hotell
33% billigareMito Hotel Season7.8 Bra (342 omdömen)0,14 kmRestaurang, Rumservice, Gratis WiFi321 kr+
3-stjärnigt hotell
28% billigare
Hotel Mito Silver Inn
7 Bra (75 omdömen)0,63 km344 kr+
3-stjärnigt hotell
Daiwa Roynet Hotel Mito8.7 Utmärkt (1 238 omdömen)0,45 kmRestaurang, Gratis WiFi, Flat-screen TV680 kr+
3-stjärnigt hotell
Dormy Inn Mito Hot Springs
8.7 Utmärkt (857 omdömen)0,85 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV708 kr+
3-stjärnigt hotell
Jr-East Hotel Mets Mito
8.6 Utmärkt (447 omdömen)0,51 kmWifi, Flat-screen TV, Gratis toalettartiklar603 kr+
3-stjärnigt hotell
Comfort Hotel Mito
8.6 Utmärkt (34 omdömen)0,6 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV558 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

7,5
2,7 km
Omitama Ibaraki
21,4 km