The Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe ligger inom en kort promenad från Charles de Gaulle-Étoile och är en bekväm bas när man gästar Paris. Det har också takterrass och turkiskt ångbad.
Detta 5-stjärniga hotell erbjuder balsal, dygnet-runt-öppen rumsservice och express in- och utcheckning. De har även barnpassning, valutaväxling och en reception som är öppen 24/7. Det har även det egna spaet The Mosaic Spa.
Detta hotell har rum med badrum, luftkonditionering och TV. De är utrustade med kuddmeny, kaffebryggare och minibar.
The Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe erbjuder en variation av middagsalternativ med Le Collectionneur och Purple Bar, som ligger på området. Matsäck kan beredas på begäran för gäster som har dagsutflykter planerade.
The Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe ligger inom gångavstånd från Champs-Elysees, Triumfbågen och Place Charles de Gaulle. Enkelt att nås från George V Metro Station.
Grundläggande bekvämligheter
Tillgänglighet och lämplighet
Tjänster och bekvämligheter
Allmänt
Badrum
Restauranger
Tvättstuga
Sovrum
Pool och spa
Parkering och transport
Kök
Media och underhållning
Arbetsyta
Utomhus
Familjevänligt
Hälsa och säkerhet
Fitness
Incheckning/Utcheckning | Incheckning när som helst efter 16:00, utcheckning när som helst före 12:00 |
---|---|
Avbokning/förskottsbetalning | Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör. |
Lågsäsong | december |
---|---|
Högsäsong | januari |
Genomsnittspris (vardagsnatt) | 5 500 kr |
Genomsnittspris (helgnatt) | 8 711 kr |