Riad Kalaa 2

3 stjärnor
8,7
Utomordentligt
baserat på 478 omdömen
478 recensioner
sön 25/10
-
mån 26/10
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Här har du tillgång till alla hemmets bekvämligheter och mycket mer, som till exempel gratis wi-fi och platt-tv, samt även minibar och takterrass. Bland övriga bekvämligheter hittar du sängtillbehör av högsta kvalitet, Select Comfort-madrass, tvättstuga och handdukar.
8,7
Utomordentligt
478 recensioner

De senaste erbjudandena för Riad Kalaa 2

sön 25/10
-
mån 26/10
Erbjudanden från
1 212 kr
•Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Standardrum, Deluxe-rum och 5 andra erbjudanden från Riad Kalaa 2.
Standardrum, okänd sängtyp
1 212 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 234 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
1 283 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 351 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
1 659 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
1 750 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
2 045 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Riad Kalaa 2

  • Utomhuspool
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Café
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Recensioner av Riad Kalaa 2

8,7
Utomordentligt
478 verifierade omdömen
Fantastiskt
313
Utomordentligt
93
Bra
38
Okej
14
Till belåtenhet
7
Mediokert
4
Dåligt
9
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Läge

8 Rue Essam, Rabat 10000

I närheten

  • Andalusian Gardens322 m
  • Oudaya Museum349 m
  • Grande Mosquée0.4 km
  • Kasbah des Oudayas0.4 km
  • Rabat Beach0.7 km
  • Rabat City Centre1 km
  • Tour Hassan1.4 km
  • Mosquée Hassan1.5 km
  • Mausoleum of Mohammed V1.6 km
  • Rabat Archaeological Museum1.7 km
  • Jardin d'Essais Botaniques2.2 km
  • Palais Royal2.5 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 12:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor om att boka rum på Riad Kalaa 2

  • Var ligger Riad Kalaa 2?

    Riad Kalaa 2 ligger på 8 Rue Essam, 0,6 km från centrala Rabat. Andalusian Gardens är det landmärke som ligger närmast Riad Kalaa 2.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Riad Kalaa 2?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 12:00 på Riad Kalaa 2.

  • Erbjuder Riad Kalaa 2 gratis wifi?

    Riad Kalaa 2 erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Riad Kalaa 2 till flygplatsen?

    Riad Kalaa 2 ligger 8,3 km från Rabat Sale. Riad Kalaa 2 ligger 101,1 km från Casablanca Mohammed V:s internationella.

  • Har Riad Kalaa 2 pool?

    Riad Kalaa 2 har pool.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Riad Kalaa 2?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Riad Kalaa 2 i Rabat och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Riad Kalaa 2 och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Riad Kalaa 2.

Närliggande hotell och boenden

3-stjärnigt hotell
18% billigareRiad Dar Lalzohra8.7 Utmärkt (146 omdömen)0,06 kmWifi951 kr+
Semesterboende
Right in the heart of downtown Rabat: A small riad for friends and family
0,13 kmKaffemaskin, sängkläder1 447 kr+
5-stjärnigt hotell
Dar El Kébira8.6 Utmärkt (316 omdömen)0,14 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice1 239 kr+
4-stjärnigt hotell
1% billigare
Dar Kika Salam By Dks
8.1 Utmärkt (554 omdömen)0,17 kmUtomhuspool, Restaurang, Bar/lounge1 150 kr+
Semesterboende
59% billigare
Artisanat cozy studio medina
8.2 Utmärkt (7 omdömen)0,19 kmWifi, air-condition476 kr+
Semesterboende
47% billigare
Apartment medina de rabat
0,21 kmWifi, Kaffemaskin, sängkläder615 kr+
3-stjärnigt hotell
21% billigare
Hotel des Oudaias
8.7 Utmärkt (3 079 omdömen)0,22 kmTräningslokal, Restaurang, Rumservice912 kr+
3-stjärnigt hotell
18% billigareRiad Dar Lalzohra8.7 Utmärkt (146 omdömen)0,06 kmWifi951 kr+
3-stjärnigt hotell
18% billigareRiad Dar Lalzohra8.7 Utmärkt (146 omdömen)0,06 kmWifi951 kr+
3-stjärnigt hotell
21% billigare
Hotel des Oudaias
8.7 Utmärkt (3 079 omdömen)0,22 kmTräningslokal, Restaurang, Rumservice912 kr+
5-stjärnigt hotell
Dar El Kébira8.6 Utmärkt (316 omdömen)0,14 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice1 239 kr+
Semesterboende
59% billigare
Artisanat cozy studio medina
8.2 Utmärkt (7 omdömen)0,19 kmWifi, air-condition476 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

8,5
0,6 km
Rabat Sale
8,3 km