Uptown Hotel Apartments

Klasskategori: 0
8,5
Utomordentligt
baserat på 93 omdömen
93 recensioner
fre 31/7
-
lör 1/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
746 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Deluxe-rum, okänd sängtyp
746 kr
Deluxe-rum, okänd sängtyp
783 kr
Deluxe-rum, okänd sängtyp
804 kr
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Bäst att boka
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Rökfria Uptown Hotel Apartments är ett lägenhetshotell med tvättmöjligheter och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Varje lägenhet ståtar med golvvärme (i badrummet) och erbjuder gratis wi-fi och kök. Här finns smidiga bekvämligheter som kylskåp och diskmaskin, och gäster kan slappa framför en smart-tv med kabelkanaler och Netflix. Städning är tillgänglig på begäran. Uptown Hotel Apartments erbjuder 10 rum med hårtork. Rummen är möblerade med skrivbord och matbord. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har kök med kylskåp, grytor/köksredskap och diskmaskin. Badrummen har dusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. 43-tums smart-tv med kabelkanaler och Netflix. Städning sker på begäran.
8,5
Utomordentligt
93 recensioner

De senaste erbjudandena för Uptown Hotel Apartments

fre 31/7
-
lör 1/8
Deluxe-rum, okänd sängtyp
746 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
783 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
804 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
850 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
987 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
1 195 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Uptown Hotel Apartments

  • Kök
  • Balkong
  • Kaffemaskin
  • Tvättmaskin
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Internet
  • Parkering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Kök

  • Vinglas
  • Elektrisk vattenkokare
  • Diskmaskin
  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats
  • Kök

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Bäddsoffa
  • Fristående

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Parkering och transport

  • EV-laddningsstation
  • Parkering

Tvättstuga

  • Torkställ för kläder
  • Tvättmaskin

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen

Utomhus

  • Balkong

Arbetsyta

  • Skrivbord

Restauranger

  • Matbord

Tjänster och bekvämligheter

  • Privat incheckning/utcheckning

Recensioner av Uptown Hotel Apartments

8,5
Utomordentligt
93 verifierade omdömen
Fantastiskt
40
Utomordentligt
26
Bra
14
Okej
3
Till belåtenhet
6
Mediokert
2
Dåligt
2
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Läge

Exakt plats tillhandahålls efter bokning

I närheten

  • Kista10.8 km
  • Solvalla14.5 km
  • Stockholms universitet16.6 km
  • Kungliga Tekniska högskolan18.7 km
  • Kungliga biblioteket19.4 km
  • Sergels torg19.8 km
  • Drottningholms slott19.9 km
  • Stockholms innerstad20 km
  • Kungliga Dramatiska Teatern20 km
  • Stockholms Stadshus20.2 km
  • Kungsträdgården20.2 km
  • Kungliga Operan20.2 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Viktig information om Uptown Hotel Apartments

Lågsäsong

Högsäsong

Genomsnittspris (vardagsnatt)

Genomsnittspris (helgnatt)

januari
augusti
1 199 kr
1 775 kr
Den billigaste månaden med en genomsnittlig prisminskning på 58%.
Den dyraste månaden med en genomsnittlig prishöjning på 49%.
Genomsnittspris för sön - tors under 2 veckor som gått.
Genomsnittspris för fre & lör under 2 veckor som gått.

När är det bäst att boka ett rum på Uptown Hotel Apartments?

Pris per natt. Priserna är inte fasta och kan variera med tiden.
Genomsnittspris per natt per månad
Genomsnittspris per natt

KAYAKs bästa tips för din vistelse på Uptown Hotel Apartments

  • Om du är ute efter ett billigt rum på Uptown Hotel Apartments bör du överväga att övernatta där under lågsäsongen. De billigaste erbjudandena hittas oftast under januari och februari.
  • Priserna kan också variera beroende på vilken veckodag du övernattar. För att få ett så bra rumspris som möjligt på Uptown Hotel Apartments bör du överväga att bo på hotellet en söndag eller onsdag. Den dyraste dagen är oftast lördag.
  • Det billigaste hotellrummet på Uptown Hotel Apartments som bokades på KAYAK under de senaste 2 veckorna kostade 569 kr, medan det dyraste låg på 1 957 kr.
  • Hur många dagar bör man bo på Uptown Hotel Apartments? Användare på KAYAK bokar vanligtvis rum här för 5 dagar.

Vanliga frågor om att boka rum på Uptown Hotel Apartments

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Uptown Hotel Apartments?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 11:00 på Uptown Hotel Apartments.

  • Erbjuder Uptown Hotel Apartments gratis wifi?

    Uptown Hotel Apartments erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Uptown Hotel Apartments till flygplatsen?

    Uptown Hotel Apartments ligger 15,9 km från Stockholm-Bromma. Uptown Hotel Apartments ligger 17 km från Stockholm Arlanda.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Uptown Hotel Apartments?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Uptown Hotel Apartments i Stockholm och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Uptown Hotel Apartments och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Uptown Hotel Apartments.

Närliggande hotell och boenden

4-stjärnigt hotell
Scandic Infra City
8.1 Utmärkt (1 406 omdömen)0,53 kmInomhuspool, Träningslokal, Restaurang759 kr+
3-stjärnigt hotell
First Hotel Stockholm North
7.9 Bra (1 301 omdömen)1,18 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge817 kr+
4-stjärnigt hotell
Best Western Plus Ten Hotel
8.1 Utmärkt (911 omdömen)1,2 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge847 kr+
Semesterboende
Radhus nära sjö, Arlanda och Stockholm
9.6 Utmärkt (4 omdömen)0,97 kmKök, terrass/uteplats, Utomhus matplats
4-stjärnigt hotell
Scandic Infra City
8.1 Utmärkt (1 406 omdömen)0,53 kmInomhuspool, Träningslokal, Restaurang759 kr+
3-stjärnigt hotell
First Hotel Stockholm North
7.9 Bra (1 301 omdömen)1,18 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge817 kr+
4-stjärnigt hotell
Best Western Plus Ten Hotel
8.1 Utmärkt (911 omdömen)1,2 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge847 kr+
Semesterboende
Radhus nära sjö, Arlanda och Stockholm
9.6 Utmärkt (4 omdömen)0,97 kmKök, terrass/uteplats, Utomhus matplats
4-stjärnigt hotell
Scandic Infra City
8.1 Utmärkt (1 406 omdömen)0,53 kmInomhuspool, Träningslokal, Restaurang759 kr+
4-stjärnigt hotell
Best Western Plus Ten Hotel
8.1 Utmärkt (911 omdömen)1,2 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge847 kr+
3-stjärnigt hotell
First Hotel Stockholm North
7.9 Bra (1 301 omdömen)1,18 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge817 kr+
Semesterboende
Radhus nära sjö, Arlanda och Stockholm
9.6 Utmärkt (4 omdömen)0,97 kmKök, terrass/uteplats, Utomhus matplats

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

8,9
19,9 km
Stockholm-Bromma
15,9 km