
Bra att veta
Distans till centrum | 8,0 km |
---|
Rum
Omdömen
Gästbetyg
Årstid
Typ av resenär
Visa omdömen som nämner
-
Braokt. 20197,5
Allt bra Mycke trevlig hotellägare bra service
Inget
-
Suveräntsep. 201910,0
Stort badrum, superbra kvalité på handdukar, mycket rent. Wi-fi överallt. Mycket trevlig personal.
Sängen lät, annars fanns inget att klaga på.
-
Braaug. 20196,3
Väldigt välskött litet hotell med fin trädgård. Gillar att de har egen strandremsa med solstolar. Trevlig personal.
Det tar väldigt lång tid att få det man beställt el bett om. Vårt rum hade inte lika trevlig utsikt och balkong som övriga rum. Det hade heller ingen nödutgång trots dess läge högst upp i huset.
-
Suveräntjuli 201910,0
Personalen är fantastisk och väldigt tillmötes gående. Stranden ligger precis framför huset och det är väldigt lite folk. Perfekt läge, ligger precis i mellan St.Naum (tips!!) och staden ohrid. Badrummet var fantastiskt, och väldigt bra tryck. Kommer komma tillbaka nästa sommar igen.
-
Brajuli 20197,5
Frukosten är bra. Ägarens vilja att hjälpa är helt fantastiskt. Trädgården är helt magisk. Närheten till stranden. Tvätta cirvisen är mycket bra.
Inredning den är ren och fin men behöver uppdaterad. Duchen är inte 4⭐mer 1⭐. Tevens utbud och bild är kast. Att be höva be om toapapper varje dag är inte okej. Fins ingen restaurang eller bar eller pizza.Och det behövs mer personal om det ska vara 4⭐ Städningen kunde vara bättre.
Om
Översikt
Villa Klia omges av gröna omgivningar i Lagadin, på sjön Ohrids strand och vid foten av nationalparken vid berget Galicica. Rummen har utsikt över sjön eller bergen. Alla rum har luftkonditionering, ett eget badrum, ett kylskåp, kabel-TV och gratis Wi-Fi. Frukost serveras varje morgon och rumsservice erbjuds också. Ohrids flygplats ligger 25 km bort. Parkering är gratis på hotellet.
booking.com
Funktioner
8,8 Suveränt
baserat på 372 recensioner
Service
Frukosten
Rum
Internet
Bra att veta
- Lättillgänglig parkering
- Vänlig service
- Bra ledning
- Trevligt hotellområde
Incheckning |
14:00 |
Utcheckning |
12:00 |
Avbokning/förskottsbetalning
Regler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Faciliteter
Plats
Mest populära landmärken
- Church of St. John at Kaneo 7,4 km
- Cyril and Methodius Statue 7,4 km
- Church of Saint Sophia 7,4 km
- Church of Saints Clement and Panteleimon 7,5 km
- Ohrid Amphitheater 7,7 km
- Samuil's Fortress 7,8 km
Transport
Ohrid | 15,8 km |
---|---|
Tirana Rinas | 100,3 km |