Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an

Klasskategori: 0
9,2
Fantastiskt
baserat på 125 omdömen
125 recensioner
tors 6/8
-
fre 7/8
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster 2 restauranger, ett fitnesscenter (öppet dygnet runt) coh en bar/lounge. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en gratis barnklubb, ett kafé och kaffe/te i allmänt utrymme. Varje lägenhet ståtar med golvvärme och erbjuder gratis wi-fi och kök. Här finns bekväma bäddmadrasser och sängtillbehör av högsta kvalitet, och gäster kommer att uppskatta välkomnande detaljer som kuddmeny och badrockar. Städning är tillgänglig på begäran. The Fairway Place, Xi'an - Marriott Executive Apartments erbjuder 158 luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare och värdeförvaringsskåp. Rummen har separat sittutrymme. Sängarna har bäddmadrasser samt duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgänglig. 42-tums LCD-tv med satellitkanaler. Rummen på detta lägenhetshotell med 4,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch med regndusch, badrockar, tofflor och gratis toalettartiklar. Detta lägenhetshotell i Xi'an erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Dessutom har rummen gratis flaskvatten och kaffe- och tebryggare. Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen. Detta lägenhetshotell har bland annat fitnesscenter (öppet dygnet runt).
9,2
Fantastiskt
125 recensioner

De senaste erbjudandena för Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an

tors 6/8
-
fre 7/8
Kingsize-rum, 1 king size-säng
751 kr
per natt med avgifter
Kingsize-rum, 1 king size-säng
751 kr
per natt med avgifter
Kingsize-rum, 1 king size-säng
755 kr
per natt med avgifter
Kingsize-rum, 1 king size-säng
784 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an

  • Stadsutsikt
  • Gym
  • Bubbelpool
  • Kök
  • Luftkonditionering
  • Kaffemaskin
  • Tvättstuga
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Handdukar

Kök

  • Vinglas
  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksutrustning
  • Kök
  • Diskmaskin
  • Ugn
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats

Allmänt

  • Familjerum
  • Utsikt över trädgård
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Skåp
  • Förvaring
  • Utsikt över lugn gata
  • Vardagsrum
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Stadsutsikt

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelåtkomst
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Konferensrum
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Badrum

  • Yukata (japansk badrock)
  • Hårfön
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Dusch
  • Badmössa
  • Ytterligare badrum
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste

Grundläggande bekvämligheter

  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Husdjur ej tillåtna
  • Rökningsområden
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Övre våningar nås med hiss

Restauranger

  • Livsmedelsleveranser
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Matsal
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Matbord

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Byxpress
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torktumlare
  • Tvättmaskin

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Fällbar säng
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Media och underhållning

  • Kabel- eller satellit-TV
  • Radio
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Böcker, Dvd:er, musik för barn
  • Inomhus lekområde
  • Klubb för barn

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Fitness

  • Träningslokal
  • Gym

Pool och spa

  • Bubbelpool

Saker att göra

  • Sällskapsspel/pussel

Recensioner av Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an

9,2
Fantastiskt
125 verifierade omdömen
Fantastiskt
91
Utomordentligt
17
Bra
10
Okej
4
Till belåtenhet
3
Mediokert
0
Dåligt
0
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Läge

Exakt plats tillhandahålls efter bokning

I närheten

  • Shaanxi Province Stadium4 km
  • Stadsmur av Xi'an5 km
  • Great Mosque of Xi'an5.1 km
  • Xi'an Bell Tower and Drum Tower5.2 km
  • Shaanxi History Museum5.2 km
  • Bell Tower5.4 km
  • Beilin Museum5.5 km
  • Gao Grand Courtyard5.5 km
  • Wolong Temple6 km
  • Giant Wild Goose Pagoda6.1 km
  • Dayan Pagoda Northern Square6.5 km
  • Xi'an Qujiang Haiyang World7.6 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

När är det bäst att boka ett rum på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an?

Pris per natt. Priserna är inte fasta och kan variera med tiden.
Genomsnittspris per natt per månad
Genomsnittspris per natt

Vanliga frågor om att boka rum på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an?

    Incheckningstid är 14:00 och utcheckningstid är 12:00 på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an.

  • Erbjuder Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an gratis wifi?

    Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an erbjuder gratis wifi.

  • Har Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an gratis parkering?

    Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an erbjuder gratis parkering.

  • Hur långt är det från Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an till flygplatsen?

    Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an ligger 27,2 km från Xi An Xianyang.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an i Xi An och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Marriott Executive Apartments, The Fairway Place, Xi'an.

Närliggande hotell och boenden

Semesterboende
76% billigare
Bailan Apartment Hotel
0,58 km175 kr+
35% billigare
Puyuanli Hotel
0,06 km465 kr+
5-stjärnigt hotell
Shangri-La Xian9.1 Utmärkt (214 omdömen)0,28 kmInomhuspool, Träningslokal, Restaurang785 kr+
2-stjärnigt hotell
62% billigare
Hanting Hotel Xian Keji Road Chuangyi Square Branch
7.7 Bra (4 omdömen)0,4 kmRumservice272 kr+
Semesterboende
76% billigare
Bailan Apartment Hotel
0,58 km175 kr+
2-stjärnigt hotell
92% billigare
Half Spoon Sugar Youth Hostel (Gaoxin Technology Road Metro Station Branch)
0,75 km59 kr+
2-stjärnigt hotell
92% billigare
Hyatt Hotel
1,05 km59 kr+
1-stjärnigt hotell
91% billigare
Jiamei Hotel
1,08 km68 kr+
Semesterboende
76% billigare
Bailan Apartment Hotel
0,58 km175 kr+
3-stjärnigt hotell
46% billigare
Atour Hotel High Tech Tangyan Road Xian
10 Utmärkt (1 omdöme)0,59 kmRumservice, Gratis WiFi388 kr+
4-stjärnigt hotell
41% billigare
Mercure Xi'an High-tech Zone Center
10 Utmärkt (1 omdöme)0,74 kmEndast vuxna, Träningslokal, Restaurang427 kr+
21% billigare
Even Hotel XI'an High-Tech Zone by IHG
10 Utmärkt (1 omdöme)0,81 kmTräningslokal, Restaurang, Rumservice570 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

9,4
4,2 km
Xi An Xianyang
27,2 km