Hotel Barajas Plaza Madrid

3 stjärnor
8,1
Utomordentligt
baserat på 5474 omdömen
5 474 recensioner
tors 29/10
-
fre 30/10
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Bäst att boka
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Detta hotell erbjuder gäster ett kafé, parkering och rumsservice dygnet runt. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception och en reception. Hotel Barajas Plaza Madrid erbjuder 30 rum med hårtork. Det finns digital-TV. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.
8,1
Utomordentligt
5474 recensioner

De senaste erbjudandena för Hotel Barajas Plaza Madrid

tors 29/10
-
fre 30/10
Erbjudanden från
661 kr
•Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Dubbelrum, Standardrum och 13 andra erbjudanden från Hotel Barajas Plaza Madrid.
Dubbelrum, okänd sängtyp
661 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
751 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 035 kr
per natt med avgifter
Standardrum, 2 enkelsängar
797 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
840 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 596 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
867 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 035 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, 1 enkelsäng
1 187 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 192 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 213 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 308 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 885 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
2 218 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
2 292 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Hotel Barajas Plaza Madrid

  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Café
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering

Recensioner av Hotel Barajas Plaza Madrid

8,1
Utomordentligt
5474 verifierade omdömen
Fantastiskt
2031
Utomordentligt
1176
Bra
997
Okej
453
Till belåtenhet
411
Mediokert
172
Dåligt
234
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Läge

Camarillas, 5-7, 28042 Madrid

I närheten

  • Las Ventas8.6 km
  • Estadio del Bernabeu9.7 km
  • Community of Madrid Sports Centre9.7 km
  • Paseo de la Castellana9.8 km
  • Retiroparken11.1 km
  • Plaza de Cibeles11.5 km
  • Pradomuseet11.7 km
  • Teatro Español12.3 km
  • Plaza de Santa Ana12.3 km
  • Puerta del Sol12.4 km
  • Madrid City Centre12.5 km
  • Plaza Mayor12.7 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 13:30, utcheckning när som helst före 12:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Licensnummer: 714200102233

Viktig information om Hotel Barajas Plaza Madrid

Lågsäsong

Högsäsong

Genomsnittspris (vardagsnatt)

Genomsnittspris (helgnatt)

augusti
september
1 425 kr
2 824 kr
Den billigaste månaden med en genomsnittlig prisminskning på 52%.
Den dyraste månaden med en genomsnittlig prishöjning på 71%.
Genomsnittspris för sön - tors under 2 veckor som gått.
Genomsnittspris för fre & lör under 2 veckor som gått.

Hotel Barajas Plaza Madrid

Vilken månad är det billigast att bo på Hotel Barajas Plaza Madrid?

Den billigaste månaden att bo på Hotel Barajas Plaza Madrid är juli, med ett genomsnittspris på 762 kr per natt. Den dyraste månaden är oktober, med priser runt 1 741 kr per natt.

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på Hotel Barajas Plaza Madrid?

Den billigaste dagen att boka ett rum på Hotel Barajas Plaza Madrid är torsdag, med ett genomsnittspris på 900 kr per natt. Den dyraste dagen är lördag, med priser runt 2 824 kr per natt.

Hur långt i förväg bör du boka Hotel Barajas Plaza Madrid?

För att få bästa möjliga pris på Hotel Barajas Plaza Madrid bör du boka ungefär 3 veckor i förväg. Då kan du spara cirka 13 % jämfört med att boka i sista minuten.

KAYAKs bästa tips för din vistelse på Hotel Barajas Plaza Madrid

  • Om du är ute efter ett billigt rum på Hotel Barajas Plaza Madrid bör du överväga att övernatta där under lågsäsongen. De billigaste erbjudandena hittas oftast under augusti och december.
  • Priserna kan också variera beroende på vilken veckodag du övernattar. För att få ett så bra rumspris som möjligt på Hotel Barajas Plaza Madrid bör du överväga att bo på hotellet en torsdag eller måndag. Den dyraste dagen är oftast lördag.
  • Det billigaste hotellrummet på Hotel Barajas Plaza Madrid som bokades på KAYAK under de senaste 2 veckorna kostade 1 132 kr, medan det dyraste låg på 1 754 kr.
  • Hur många dagar bör man bo på Hotel Barajas Plaza Madrid? Användare på KAYAK bokar vanligtvis rum här för 1 dag.

Vanliga frågor om att boka rum på Hotel Barajas Plaza Madrid

  • Var ligger Hotel Barajas Plaza Madrid?

    Hotel Barajas Plaza Madrid ligger på Camarillas, 5-7 i Barajas, 12,4 km från centrala Madrid. Las Ventas är det landmärke som ligger närmast Hotel Barajas Plaza Madrid.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Hotel Barajas Plaza Madrid?

    Incheckningstid är 13:30 och utcheckningstid är 12:00 på Hotel Barajas Plaza Madrid.

  • Erbjuder Hotel Barajas Plaza Madrid gratis wifi?

    Hotel Barajas Plaza Madrid erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Hotel Barajas Plaza Madrid till flygplatsen?

    Hotel Barajas Plaza Madrid ligger 1,4 km från Madrid-Barajas.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Hotel Barajas Plaza Madrid?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Hotel Barajas Plaza Madrid i Madrid och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Hotel Barajas Plaza Madrid och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Hotel Barajas Plaza Madrid.

Närliggande hotell och boenden

2-stjärnigt hotell
21% billigareHostal Emilio Barajas7.1 Bra (3 292 omdömen)0,25 kmBar/lounge, Gratis WiFi, Gratis parkering863 kr+
3-stjärnigt hotell
8% billigareHotel Villa De Barajas8.3 Utmärkt (4 481 omdömen)0,43 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi1 001 kr+
2-stjärnigt hotell
16% billigareibis Madrid Aeropuerto Barajas8.3 Utmärkt (8 677 omdömen)0,47 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi918 kr+
4-stjärnigt hotell
Hotel Madrid Alameda Aeropuerto, Affiliated by Meliá8.6 Utmärkt (8 488 omdömen)0,54 kmUtomhuspool, Träningslokal, Restaurang1 311 kr+
3-stjärnigt hotell
29% billigareHostal Los Coronales8.5 Utmärkt (8 106 omdömen)1,31 kmRumservice, Gratis WiFi, Gratis flygbuss776 kr+
4-stjärnigt hotell
28% billigareSenator Barajas Hotel8.1 Utmärkt (12 930 omdömen)1,64 kmUtomhuspool, Träningslokal, Restaurang778 kr+
2-stjärnigt hotell
21% billigareHostal Emilio Barajas7.1 Bra (3 292 omdömen)0,25 kmBar/lounge, Gratis WiFi, Gratis parkering863 kr+
2-stjärnigt hotell
16% billigareibis Madrid Aeropuerto Barajas8.3 Utmärkt (8 677 omdömen)0,47 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi918 kr+
4-stjärnigt hotell
Meet Me Madrid Hotel
9.1 Utmärkt (78 omdömen)1,46 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi1 185 kr+
4-stjärnigt hotell
Melia Madrid Barajas8.9 Utmärkt (5 851 omdömen)0,57 kmUtomhuspool, Träningslokal, Restaurang1 488 kr+
4-stjärnigt hotell
Hotel Madrid Alameda Aeropuerto, Affiliated by Meliá8.6 Utmärkt (8 488 omdömen)0,54 kmUtomhuspool, Träningslokal, Restaurang1 311 kr+
4-stjärnigt hotell
7% billigareSercotel Madrid Aeropuerto8.6 Utmärkt (6 290 omdömen)1,77 kmUtomhuspool, Träningslokal, Restaurang1 008 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

7,8
12,4 km
Madrid-Barajas
1,4 km