Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

3 stjärnor
7,6
Bra
baserat på 2156 omdömen
2 156 recensioner
fre 30/10
-
lör 31/10
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Bäst att boka
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Detta moderna, 3-stjärniga hotell i Saarbrücken ligger bara 500 meter från Saarbrückens kongresscenter, centralstationen och den gamla stadskärnan, och har ett lugnt läge i det bilfria området. Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay välkomnar dig till sina rymliga, ljust inredda rum. Gratis trådlöst internet finns i hela hotellet. Den generösa frukostbuffén ger dig all den energi du behöver för en aktiv dag. Härifrån kan du enkelt nå sevärdheter som kyrkan Ludwigskirche, Alte Brücke (Gamla bron) och Statsteatern.
7,6
Bra
2156 recensioner

De senaste erbjudandena för Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

fre 30/10
-
lör 31/10
Erbjudanden från
707 kr
•Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Standardrum, Dubbelrum och 6 andra erbjudanden från Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay.
Standardrum, okänd sängtyp
707 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
963 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
927 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 031 kr
per natt med avgifter
Klassiskt rum, okänd sängtyp
1 243 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 035 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 038 kr
per natt med avgifter
Klassiskt rum, okänd sängtyp
1 256 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.

Recensioner av Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

7,6
Bra
2156 verifierade omdömen
Fantastiskt
828
Utomordentligt
625
Bra
388
Okej
119
Till belåtenhet
106
Mediokert
41
Dåligt
49
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Läge

Bahnhofstraße 71-73, 66111 Saarbrücken, Saarland

I närheten

  • Stadshus Saarbrücken268 m
  • Europa Galerie0.4 km
  • Saarbrücken Central Station0.5 km
  • Marktbrunnen Saarbrücken0.5 km
  • Halberg Castle0.6 km
  • Basilika St. Johann0.6 km
  • Ludwigs Church0.6 km
  • Theater im Viertel Studiotheater0.6 km
  • Saarländische Staatstheater0.7 km
  • Saarbrücken Castle0.7 km
  • Historisches Museum0.7 km
  • Saarlandhalle1.4 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Viktig information om Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

Lågsäsong

Högsäsong

Genomsnittspris (vardagsnatt)

juni
juni
1 256 kr
Den billigaste månaden med en genomsnittlig prisminskning på 0%.
Den dyraste månaden med en genomsnittlig prishöjning på 0%.
Genomsnittspris för sön - tors under 2 veckor som gått.

Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

Vilken månad är det billigast att bo på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay?

Den billigaste månaden att bo på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay är juli, med ett genomsnittspris på 506 kr per natt. Den dyraste månaden är juni, med priser runt 1 261 kr per natt.

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay?

Den billigaste dagen att boka ett rum på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay är söndag, med ett genomsnittspris på 525 kr per natt. Den dyraste dagen är måndag, med priser runt 1 256 kr per natt.

Vanliga frågor om att boka rum på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay

  • Var ligger Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay?

    Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay ligger på Bahnhofstraße 71-73, 0,8 km från centrala Saarbrücken. Stadshus Saarbrücken är det landmärke som ligger närmast Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 11:00 på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay.

  • Erbjuder Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay gratis wifi?

    Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay till flygplatsen?

    Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay ligger 8,8 km från Saarbrücken Ensheim. Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay ligger 61,5 km från Metz-Nancy-Lorraine.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay i Saarbrücken och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Hotel Stadt Hamburg am Fluss Saarbrücken by Klassen Stay.

Närliggande hotell och boenden

1-stjärnigt hotell
5% billigare
Suite Olivier
8.2 Utmärkt (74 omdömen)0,22 kmRestaurang, Gratis WiFi, Kaffemaskin824 kr+
4-stjärnigt hotell
10% billigareMercure Hotel Saarbrücken City8.1 Utmärkt (1 445 omdömen)0,24 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice775 kr+
3-stjärnigt hotell
26% billigare
Premier Inn Saarbrücken City Centre
8.5 Utmärkt (2 216 omdömen)0,24 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice636 kr+
3-stjärnigt hotell
10% billigare
H2 Hotel Saarbrücken
8.4 Utmärkt (2 258 omdömen)0,27 kmRestaurang, Gratis WiFi, Wifi tillgängligt i alla områden775 kr+
2-stjärnigt hotell
40% billigareFf&e City Hotel Saarbrucken6.2 Bra (1 242 omdömen)0,57 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi517 kr+
2-stjärnigt hotell
38% billigareB&B Hotel Saarbrücken-Hbf8 Utmärkt (2 709 omdömen)0,71 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV537 kr+
3-stjärnigt hotell
29% billigareSaar City Hotel7.8 Bra (1 629 omdömen)0,57 kmWifi, Flat-screen TV, TV616 kr+
3-stjärnigt hotell
28% billigare
Premier Inn Saarbrücken City Congresshalle
8.6 Utmärkt (2 049 omdömen)0,71 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi626 kr+
3-stjärnigt hotell
Motel One Saarbrücken
8.8 Utmärkt (2 154 omdömen)0,57 kmBar/lounge, Gratis WiFi, Wifi tillgängligt i alla områden973 kr+
3-stjärnigt hotell
Holiday Inn Express Saarbrücken By IHG
8.7 Utmärkt (4 443 omdömen)0,87 kmBar/lounge, Gratis WiFi, Te/kaffebryggare953 kr+
3-stjärnigt hotell
28% billigare
Premier Inn Saarbrücken City Congresshalle
8.6 Utmärkt (2 049 omdömen)0,71 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi626 kr+
3-stjärnigt hotell
26% billigare
Premier Inn Saarbrücken City Centre
8.5 Utmärkt (2 216 omdömen)0,24 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice636 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

8,1
0,8 km
Saarbrücken Ensheim
8,8 km