Hotel Matsumoto Hills

3 stjärnor
7,2
Bra
baserat på 479 omdömen
479 recensioner
tis 27/10
-
ons 28/10
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Hotel Matsumoto Hills erbjuder rum i Matsumoto. Detta hotell med 3 stjärnor har luftkonditionerade rum med gratis WiFi och eget badrum. Här finns även gratis cyklar. Alla rum på Hotel Matsumoto Hills har skrivbord och platt-tv. I det egna badrummet finns bidé, hårtork och tofflor. Alla rum har ett delat badrum med en dusch. Som gäst på boendet kan du njuta av en frukostbuffé. Restaurangen på Hotel Matsumoto Hills specialiserar sig på asiatiska rätter. Flygplatsen (Matsumoto flygplats) ligger 11 km från boendet.
7,2
Bra
479 recensioner

De senaste erbjudandena för Hotel Matsumoto Hills

tis 27/10
-
ons 28/10
Erbjudanden från
676 kr
•Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Dubbelrum, Standardrum och 2 andra erbjudanden från Hotel Matsumoto Hills.
Dubbelrum, okänd sängtyp
676 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
731 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
955 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Hotel Matsumoto Hills

  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Internet
  • Parkering
  • Tvättstuga
  • Hårfön
  • Valutaväxling på plats

Recensioner av Hotel Matsumoto Hills

7,2
Bra
479 verifierade omdömen
Fantastiskt
94
Utomordentligt
105
Bra
90
Okej
70
Till belåtenhet
58
Mediokert
36
Dåligt
26
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Läge

2-3-16 Fukashi, Matsumoto

I närheten

  • Matsumoto Railway Station0.5 km
  • Matsumoto City Timepiece Museum0.5 km
  • Matsumoto Castle1.1 km
  • Kaichi School Museum1.6 km
  • Minami-Matsumoto Train Station2.1 km
  • Shinshu University2.6 km
  • Japan Ukiyo-e Museum3.1 km
  • Utsukushigahara Onsen3.3 km
  • Asama Onsen3.9 km
  • Matsumoto Alpspark3.9 km
  • Matsumoto Stadium7.2 km
  • Mizukami Dam14.9 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 10:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Hotel Matsumoto Hills

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på Hotel Matsumoto Hills?

Den billigaste dagen att boka ett rum på Hotel Matsumoto Hills är onsdag, med ett genomsnittspris på 428 kr per natt. Den dyraste dagen är torsdag, med priser runt 1 216 kr per natt.

Hur långt i förväg bör du boka Hotel Matsumoto Hills?

För att få bästa möjliga pris på Hotel Matsumoto Hills bör du boka ungefär 3 veckor i förväg. Då kan du spara cirka 31 % jämfört med att boka i sista minuten.

Vanliga frågor om att boka rum på Hotel Matsumoto Hills

  • Var ligger Hotel Matsumoto Hills?

    Hotel Matsumoto Hills ligger på 2-3-16 Fukashi, 0,5 km från centrala Matsumoto. Matsumoto Railway Station är det landmärke som ligger närmast Hotel Matsumoto Hills.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Hotel Matsumoto Hills?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 10:00 på Hotel Matsumoto Hills.

  • Erbjuder Hotel Matsumoto Hills gratis wifi?

    Hotel Matsumoto Hills erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Hotel Matsumoto Hills till flygplatsen?

    Hotel Matsumoto Hills ligger 8,1 km från Matsumoto. Hotel Matsumoto Hills ligger 84 km från Toyama.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Hotel Matsumoto Hills?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Hotel Matsumoto Hills i Matsumoto och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Hotel Matsumoto Hills och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Hotel Matsumoto Hills.

Närliggande hotell och boenden

2-stjärnigt hotell
Hotel M Matsumoto8.3 Utmärkt (4 260 omdömen)0,17 kmEndast vuxna, Rumservice, Gratis WiFi536 kr+
3-stjärnigt hotell
Tabino Hotel lit Matsumoto Milky white Onsen
8.9 Utmärkt (2 017 omdömen)0,18 kmRestaurang, Gratis WiFi, Flat-screen TV674 kr+
3-stjärnigt hotell
Hotel Buena Vista8.7 Utmärkt (2 255 omdömen)0,18 kmRestaurang, Bar/lounge, Rumservice843 kr+
3-stjärnigt hotell
Dormy Inn Matsumoto Natural Hot Spring8.7 Utmärkt (2 041 omdömen)0,22 kmRestaurang, Gratis WiFi, Flat-screen TV792 kr+
3-stjärnigt hotell
17% billigareSouthern Cross Inn Matsumoto8 Utmärkt (2 777 omdömen)0,78 kmWifi, Te/kaffebryggare, Affärscentrum387 kr+
3-stjärnigt hotell
2% billigareHotel New Station8.5 Utmärkt (1 982 omdömen)0,57 kmRestaurang, Gratis WiFi, Wifi tillgängligt i alla områden456 kr+
3-stjärnigt hotell
Hotel Trend Matsumoto7.3 Bra (823 omdömen)0,79 kmWifi, Gratis parkering, Flat-screen TV466 kr+
2-stjärnigt hotell
Hotel Welcome Matsumoto
7.1 Bra (254 omdömen)0,42 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV476 kr+
3-stjärnigt hotell
Hotel Ikedaya
9.6 Utmärkt (1 omdöme)0,67 km1 160 kr+
3-stjärnigt hotell
Onyado Nono Matsumoto Natural Hot Spring
9.1 Utmärkt (3 187 omdömen)0,26 kmRestaurang, Gratis WiFi, Flat-screen TV891 kr+
3-stjärnigt hotell
Yadoya Matsumoto Honjo
9 Utmärkt (53 omdömen)0,38 kmWifi, Gratis parkering, Wifi tillgängligt i alla områden1 546 kr+
3-stjärnigt hotell
Tabino Hotel lit Matsumoto Milky white Onsen
8.9 Utmärkt (2 017 omdömen)0,18 kmRestaurang, Gratis WiFi, Flat-screen TV674 kr+

Bra att veta

Valuta för pengarna

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

7,6
0,5 km
Matsumoto
8,1 km