B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

4 stjärnor
5,1
Till belåtenhet
baserat på 734 omdömen
734 recensioner
mån 28/9
-
tis 29/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
189 kr
/Billigaste Pris per natt
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Bäst att boka
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Här har du tillgång till alla hemmets bekvämligheter och mycket mer, som till exempel gratis wi-fi och platt-tv, samt även bidé och kaffe- och tebryggare. Bland övriga bekvämligheter hittar du sängtillbehör av högsta kvalitet, handdukar, skrivbord och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.
5,1
Till belåtenhet
734 recensioner

De senaste erbjudandena för B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

mån 28/9
-
tis 29/9
Klassiskt rum, okänd sängtyp
189 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
215 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
213 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
377 kr
per natt med avgifter
Klassiskt rum, okänd sängtyp
328 kr
per natt med avgifter
Dubbelrum, okänd sängtyp
411 kr
per natt med avgifter
Superior-rum, okänd sängtyp
526 kr
per natt med avgifter
Klassiskt rum, okänd sängtyp
458 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
536 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
475 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
485 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
599 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
693 kr
per natt med avgifter
Superior-rum, okänd sängtyp
751 kr
per natt med avgifter
Superior-rum, okänd sängtyp
822 kr
per natt med avgifter
Deluxe-rum, okänd sängtyp
1 005 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
837 kr
per natt med avgifter
Superior-rum, 1 king size-säng
944 kr
per natt med avgifter
Superior-rum, okänd sängtyp
959 kr
per natt med avgifter
Standardrum, okänd sängtyp
1 193 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Hårfön
  • Kassaskåp

Recensioner av B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

5,1
Till belåtenhet
734 verifierade omdömen
Fantastiskt
351
Utomordentligt
152
Bra
77
Okej
35
Till belåtenhet
31
Mediokert
18
Dåligt
70
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Läge

Pzza Dante Vico Carceri San Felice 13 Checkin Vico, 80135 Neapel, Neapel

I närheten

  • Chiesa del Gesù Nuovo162 m
  • Via Toledo313 m
  • Spaccanapoli0.5 km
  • Museo Archeologico Nazionale di Napoli0.6 km
  • Università degli Studi di Napoli Federico II0.6 km
  • Basilica di San Lorenzo Maggiore0.7 km
  • Santa Brigida1 km
  • Galleria Umberto I1.1 km
  • Castel Nuovo1.1 km
  • Teatro di San Carlo1.2 km
  • Palazzo Reale di Napoli1.3 km
  • Biblioteca Nazionale Vittorio Emanuele III1.3 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 10:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Licensnummer: 15063049EXT7337, IT063049B4FP79MQQ6

Viktig information om B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

Lågsäsong

Högsäsong

Genomsnittspris (vardagsnatt)

juli
oktober
470 kr
Den billigaste månaden med en genomsnittlig prisminskning på 45%.
Den dyraste månaden med en genomsnittlig prishöjning på 59%.
Genomsnittspris för sön - tors under 2 veckor som gått.

B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

Vilken månad är det billigast att bo på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality?

Den billigaste månaden att bo på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality är augusti, med ett genomsnittspris på 354 kr per natt. Den dyraste månaden är maj, med priser runt 1 189 kr per natt.

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality?

Den billigaste dagen att boka ett rum på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality är torsdag, med ett genomsnittspris på 249 kr per natt. Den dyraste dagen är lördag, med priser runt 604 kr per natt.

Hur långt i förväg bör du boka B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality?

För att få bästa möjliga pris på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality bör du boka ungefär 12 veckor i förväg. Då kan du spara cirka 30 % jämfört med att boka i sista minuten.

KAYAKs bästa tips för din vistelse på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

  • Om du är ute efter ett billigt rum på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality bör du överväga att övernatta där under lågsäsongen. De billigaste erbjudandena hittas oftast under juli och augusti.
  • Priserna kan också variera beroende på vilken veckodag du övernattar. För att få ett så bra rumspris som möjligt på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality bör du överväga att bo på hotellet en tisdag eller måndag. Den dyraste dagen är oftast onsdag.
  • Det billigaste hotellrummet på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality som bokades på KAYAK under de senaste 2 veckorna kostade 790 kr, medan det dyraste låg på 790 kr.
  • Hur många dagar bör man bo på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality? Användare på KAYAK bokar vanligtvis rum här för 1 dag.

Vanliga frågor om att boka rum på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality

  • Var ligger B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality?

    B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality ligger på Pzza Dante Vico Carceri San Felice 13 Checkin Vico i Centro Storico, 1,3 km från centrala Neapel. Chiesa del Gesù Nuovo är det landmärke som ligger närmast B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 10:00 på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality.

  • Erbjuder B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality gratis wifi?

    B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality till flygplatsen?

    B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality ligger 5,4 km från Neapel Naples. B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality ligger 61,1 km från Salerno Costa d'Amalfi.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality i Neapel och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för B&B Le 4 Stagioni Dante's Suites by ClaPa Group Dislocated Hospitality.

Närliggande hotell och boenden

1-stjärnigt hotell
Greros Dante H, by Clapa Group Dilsocated Hospitality
5.6 Okej (251 omdömen)0 kmWifi, Flat-screen TV, Gratis toalettartiklar627 kr+
4-stjärnigt hotell
Caprese Experience - Light Blu Apt - Dante
9.5 Utmärkt (77 omdömen)0,02 km2 064 kr+
1-stjärnigt hotell
La Mansarda
8.4 Utmärkt (77 omdömen)0,05 km718 kr+
1-stjärnigt hotell
Altera Domus
9 Utmärkt (281 omdömen)0,05 kmWifi, Te/kaffebryggare, Kaffemaskin1 140 kr+
1-stjärnigt hotell
Greros Dante H, by Clapa Group Dilsocated Hospitality
5.6 Okej (251 omdömen)0 kmWifi, Flat-screen TV, Gratis toalettartiklar627 kr+
1-stjärnigt hotell
La Mansarda
8.4 Utmärkt (77 omdömen)0,05 km718 kr+
3-stjärnigt hotell
Katarios Suite
9 Utmärkt (308 omdömen)0,1 kmWifi, Kaffemaskin, Wifi tillgängligt i alla områden1 040 kr+
Maison Toledo - Boutique Suites
9 Utmärkt (211 omdömen)0,07 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV1 121 kr+
Palazzo Doria Napoli
9.6 Utmärkt (457 omdömen)0,13 kmBar/lounge, Rumservice, Gratis WiFi3 947 kr+
4-stjärnigt hotell
Caprese Experience - Light Blu Apt - Dante
9.5 Utmärkt (77 omdömen)0,02 km2 064 kr+
1-stjärnigt hotell
Altera Domus
9 Utmärkt (281 omdömen)0,05 kmWifi, Te/kaffebryggare, Kaffemaskin1 140 kr+
Maison Toledo - Boutique Suites
9 Utmärkt (211 omdömen)0,07 kmWifi, Wifi tillgängligt i alla områden, Flat-screen TV1 121 kr+

Bra att veta

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

1,3 km
Neapel Naples
5,4 km