
De bästa av Bosnien och Hercegovina flygerbjudanden från Stockholm
De billigaste tur- och returpriserna som våra användare har hittat på KAYAK under de senaste 5 dagarnaBilliga flyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina
De senaste erbjudandena för tur- & returflyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina
De senaste erbjudandena för enkelflyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina
De senaste sista minuten-erbjudandena för flyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina
De senaste erbjudandena för direktflyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina
KAYAK: s insikter och trender för flyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina.
Få datadrivna insikter och trender om flygresor från Stockholm till Bosnien och Hercegovina för att hjälpa dig att hitta de billigaste flygen, den bästa tiden att flyga och mycket mer.
Vilken är den billigaste flygsträckan från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Det billigaste biljetten till Bosnien och Hercegovina från Stockholm som hittades under de senaste 5 dagarna var till till Sarajevo och kostade 375 kr för en tur- och returbiljett. Den mest populära rutten är från Stockholm Arlanda flygplats (ARN) till Sarajevo (SJJ), och den billigaste flygbiljetten som hittats under de senaste 5 dagarna kostade 375 kr.
Vilken är den billigaste tiden på dagen att flyga till Bosnien och Hercegovina?
Den billigaste tiden att flyga till Bosnien och Hercegovina är generellt på eftermiddagen när flygen i genomsnitt kostar 544 kr. Morgonavgång är cirka 7 % dyrare än kvällsflyg, i genomsnitt*.Den dyraste tiden att flyga till Bosnien och Hercegovina är generellt på morgonen när flest flyger och den genomsnittliga kostnaden för en biljett ligger på 1 247 kr.
Kan jag spara pengar genom att flyga med en mellanlandning från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Nej, med ett genomsnittspris för rutten på 1 532 kr är priserna i allmänhet billigast när du flyger direkt.
Vilken är den billigaste månaden att flyga från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Den billigaste månaden för flyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina är januari, då biljetter kostar 573 kr (tur och retur) i genomsnitt. Å andra sidan är de dyraste månaderna juli och december, då den genomsnittliga biljettkostnaden för tur-och-returbiljetter är 3 467 kr respektive 2 372 kr.
Vad är den billigaste dagen i veckan att flyga från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
När du flyger från Stockholm till Bosnien och Hercegovina bör du överväga att flyga en torsdag och undvika att resa en onsdag om du är ute efter de bästa priserna. För din återresa till Stockholm kan du hitta de bästa priserna om du reser en torsdag medan du kommer uppleva de dyraste priserna om du åker en tisdag.
Hur lång tid i förväg bör jag boka ett flyg från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
För att få ett pris under genomsnittet för flygresan från Stockholm till Bosnien och Hercegovina bör du boka omkring 2 veckor innan din avresa. Du kan spara omkring 45% jämfört med att boka i sista minuten. För att få det absolut billigaste priset föreslår vår data att du ska boka 6 veckor före din avresa.
Vilka flygbolag flyger direkt mellan Stockholm och Bosnien och Hercegovina?
Det finns 3 flygbolag som flyger direkt från Stockholm till Bosnien och Hercegovina. Dessa är: Norwegian, Norwegian och Ryanair. Det billigaste priset för alla flygbolag som flyger denna rutt hittades med Norwegian för 221 kr för en tur- och returresa till Sarajevo (SJJ). I genomsnitt erbjuder Norwegian de bästa priserna för direktflyg mellan Stockholm och Bosnien och Hercegovina.
Vilka flygbolag erbjuder de billigaste flygningarna från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Under de senaste 5 dagarna hittades de billigaste tur- och returbiljetterna från Stockholm till Bosnien och Hercegovina på Ryanair (543 kr) och Air Serbia (2 070 kr).
Hur lång tid tar en flygresa från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Längden på en flygresa till [till Bosnien och Hercegovina beror på din ankomstflygplats. De kortaste rutterna till Bosnien och Hercegovina från Stockholm är till Sarajevo, vilket tar 2 tim 45 min, och Tuzla, vilket tar 17 tim 10 min.
Vilka kabinklassalternativ finns det för flyg mellan Stockholm och Bosnien och Hercegovina?
Det finns bara ett kabinklassalternativ tillgängligt för rutten, vilket är Ekonomi. Gör en sökning på KAYAK för att hitta de senaste priserna och tillgängligheten för alla kabinpriser, som skiljer sig åt mellan olika flygbolag.
Vilken är den tidigaste avgångstiden från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Det tidigaste flyget från Stockholm till Bosnien och Hercegovina avgår vid 07:05 och landar i Sarajevo vid 09:45.
Vilken är den senaste avgångstiden från Stockholm till Bosnien och Hercegovina?
Om du föredrar att flyga på natten, avgår den senaste flygningen från Stockholm till Bosnien och Hercegovina kl 16:35 och landar i Sarajevo kl 19:15.
Bra att veta
Lågsäsong | februari |
|---|---|
Högsäsong | juli |
Vanliga frågor - boka flyg till Bosnien och Hercegovina
Recensioner av de bästa 5 flygbolagen som flyger från Stockholm till Bosnien och Hercegovina
They charge €5 per passenger for priority boarding but they don’t enforce it.
They charge €5 per passenger for priority boarding but they don’t enforce it.
Först var planet försenat. Boarding var superlångsam. Kanske hade det hjälpt att säga till människor att gå till sin plats och sätta sig. Kanske hade det hjälpt med en baktrappa? Personalen var på helspänn efter lösa föremål såsom väskor och tröjor men kunde bara säja till om en sak i taget. Förseningen gjorde att jag missade sista Arlanda express.
Saknar fritt kaffe och FRAMFÖRALLT USB-uttag. Kritiskt på längre Europa-flygningar….
Vi for tilldelade platser vid incheckning. Sen när vi ska boarda så blir det helt annorlunda. Vi for byta platser och den som tog emot oss var riktigt otrevlig. Otrevlig på högsta nivå. Sen fick vi byta gate efter boarding då det blivit fel 2 ggr. Aldrig mer Ryanair! Betala den lila summan extra och ta ett ordentligt bolag.
Jag beställde en Gin och tonic. Fick en burk. Utan is. Smakade mögel. Meddelade flygvärden direkt. Han sa ”I cant give you a refund, but I can change it for you”. Jag sa att jag ville ha ett glas vin istället. Han hämtade vin och ville ha betalt även för vinet. Dåligt
Sämsta jävla service ever på planet. Spaniens svar på Adam Sandler var både otrevlig och sämst manliga flygvärdinna jag träffat. 1t ochv30 min för att få beställa nått att dricka. Sen att man sitter som packade sillar är väll det man får räkna med på Ryanair
Mat delas inte ut på Ryanair så det bör finnas ett alternativ för detta i frågeställningen. Värsta med ryanair är väl egentligen merkostnaderna som uppstår. Jag ska resa med 2 barn. gratis incheckningen öppnar någon timme innan flyget. Alternativen jag har är att betala för tidig incheck och val av platser eller köra på gratis incheck och få slumpmässigt valda platser. Chanserna att jag får sitta med mina små pojkar är ganska slim. Att resa ensam är inga problem men med sällskap bör man välja bort Ryanair